حبوبات, سورتر

سورتر حبوبات؛ هوشمند، با قابلیت تشخیص میکرو رنگ‌ها

سورتر حبوبات

افزایش ظرفیت تولید کالای مصرفی و نظارت همزمان و فعالانه بر محصولات تولیدی، عامل اولیه برای به کارگیری دستگاه سورتینگ در صنایع مصرفی و غذایی است. نگرانی فزاینده درباره سلامت و کیفیت مواد غذایی در جامعه امروزی، محرک اصلی در بازار سورتر است. یکی از سورترهای پرکاربرد، سورتر حبوبات با قابلیت سورت انواع دانه‌ ها است. برای پاسخ به پرسش های؛ سورتر حبوبات چیست ، کالر سورتر حبوبات و مزایای آن ، بهترین سورتر حبوبات ، قیمت سورتر حبوبات و خرید سورتر حبوبات با کیفیت با ما همراه باشید.

 

 

سورتر حبوبات:

کالرسورتر حبوبات راهکاری برای سورتینگ انواع حبوبات

سورتر حبوبات؛ دستگاهی هوشمند است که برای جدا نمودن و تفکیک ناخالصی‌ها و ضایعات در صنعت حبوبات به کار می رود. یکی از انواع این سورترها کالرسورتر حبوبات است که ویژگی اصلی آن تشخیص اختلاف رنگ در محصولات مختلف دسته حبوبات است.

به عبارت دیگر با قرار گرفتن دو دوربین روی هر کانال از دستگاه سورتر، حبوبات حین ریزش از دو طرف، اسکن می شوند. سپس توسط هوش مصنوعی ، موارد نامطلوب آن شناسایی می شود. در گام بعدی به كمك شلیک کننده های بادی که به آن اجکتور می گویند، ناخالصی از مسیر اصلی خارج می شود. این فرایند سورت و مرتب سازی دانه های محصول بر اساس رنگ و سایز آن سورتینگ حبوبات نامیده می شود.
لوبیا سفید، لوبیا چیتی، لوبیا پهن، لوبیا سیاه، لوبیا قرمز، عدس، سویا، دانه های قهوه، دانه های کاکائو، ماش و نخود جز حبوبات پرکاربردی هستند که با این دستگاه قابلیت سورت شدن دارند.
کالرسورتر چند منظوره محصولی پیشرفته است که با استفاده از سیستم هوش مصنوعی برای سورت حبوبات، لوبیاها و سایر محصولات عرضه شده است.

 

 

مزایای استفاده از سورتر حبوبات:

شرکت پندتک هم خط کامل بوجاری حبوبات و هم کالرسورترهای دقیق حبوبات را ارائه می کند. تفاوت این دو که رتبه های اول و دوم در بین تجهیزات مرتب سازی و حذف ناخالصی ها را دارا هستند، در سورت ناخالصی های متفاوت با کیفیت و کمیت متفاوت است. برای مثال بوجاری قادر به تشخیص ناخالصی کپک زدگی نیست و صرفا بر اساس ویبراسیون و فشار مکش هوا دانه ها را تفکیک می کند. سورتر حبوبات بیشترین میزان تشخیص و حذف ناخالصی ها و موارد نامطلوب مثل دانه سیاه شده و کپک زده را در اختیار دارد.

 

انواع دستگاه سورتینگ حبوبات:

سورتر لوبیا، سورتر نخود، سورتر عدس، سورتر قهوه و سویا جزو سورترهای پرکاربرد در رده سورتر حبوبات هستند. برخی از شرکت های تولید کننده سورتر که مجهز به فناوری سطح اول جهانی هستند قادر به تولید سورتری هستند که توانایی سورت و تفکیک انواع مختلف حبوبات را دارا بوده و کافی است تنظیمات لازم روی دستگاه صورت بگیرد.

 

 

سورتر لوبیا

سورتر لوبیا انواع مختلف لوبیا را بر اساس رنگ و شکل سورت می‌کند

سورتینگ لوبیا:

چه محصول شما لوبیا ساده باشد یا چیتی، لوبیای سفید باشد یا قرمز، لوبیای پهن باشد یا سیاه، بلانچ شده باشد یا منجمد باز شده، یک سورتر لوبیا آن را بر اساس تغییر رنگ، شکل و اندازه سورت خواهد کرد.

در فرایند سورت لوبیا مواد خارجی مانند کاه و تکه‌های ساقه، آثار و بقایای حشرات و جانوران و سایر مواد خارجی مانند پلاستیک، سنگ و شیشه شناسایی و حذف شده و محصول نهایی با درجه‌بندی کیفی بالا عرضه می‌شود.
سورتر هوشمند با کاربری و عملکرد آسان که در آن فشار دادن یک دکمه برای سورت و مرتب سازی کافی است، روشی نوین برای افزایش کیفیت محصول و سهولت در فرآوری آن است.

در ویدیوی زیر تست عملکرد سورتر لوبیا تولید Meyer  را ملاحظه بفرمایید:

 

سورتینگ نخود:

وقتی از ماشین آلات سورتینگ و سورتر نخود تولید کمپانی میر استفاده می کنید، خواهید دید که محصول با بالاترین کیفیت به دست مصرف کننده می رسد. سورتر نخود که جزو سورترهای پرکاربرد در میان حبوبات محسوب می شود برای فرآیند تفکیک موارد نامطلوب و مرتب سازی محصول نخود و نخود فرنگی طراحی شده‌ است.
در سورترهای دارای فناوری درجه اول جهانی، نوار نقاله به صورت سفارشی برای فرآیند سورت نخود طراحی و ساخته شده است و می تواند برای تغذیه، انتقال، جمع آوری، آبگیری، توزیع، درجه بندی، اندازه گیری و یا انجام چندین عملکرد به طور همزمان استفاده شود.
به روزترین روش برای فرآوری و سورت نخود و سورت نخود فرنگی، شامل پاک کننده هوایی Hi-Flo است. طراحی ساده و کارآمد آن کنترل دقیقی را فراهم می کند و در عین حال از فشار منفی هوا برای حذف ضایعات و موارد نامطلوب استفاده می کند. بدین طریق محصول نهایی و خروجی از سورتر نخود؛ تمیزتر، عاری از برگ، ساقه، کاه یا سایر زباله های سبک است.

 

کالر سورتر عدس:

دستگاه سورتینگ عدس برای دستیابی به بازده بالاتر، ارائه کیفیت ثابت در محصول نهایی و حفظ استانداردهای ایمنی مواد غذایی، یک ایده مفید خواهد بود. کالرسورتر عدس؛ رنگ، اشکال و مواد خارجی ناخواسته را تشخیص می دهد و به کیفیت سورتینگ می افزاید.
همچنین سورترهای اپتیکی یا نوری نیز وجود دارند که می‌توانند عدس‌های کامل را از عدسهای شکافته‌ و نیم‌دانه ها جدا کنند، یا عدس‌های دارای غلاف و پوسته را از عدسهای بدون غلاف تشخیص دهند.

کالر سورتر سویا:

سورتینگ سویا طیف گسترده ای از انواع محصولات زراعی، از جمله دانه های روغنی مثل سویا را بر اساس شکل و رنگ و مواد آن مرتب می کنند. آنها رنگ های ناخواسته، عیوب دانه و بذر، دانه های پوسیده و آفات زده و همچنین مواد خارجی را تشخیص می دهند. این کار برای مواقعی که از محصول سویا برای مصارف خوراکی و یا تهیه بذر استفاده می شود بسیار حائز اهمیت است.

کالر سورتر ماش:

سورتر ماش

سورت ماش به دلیل میزان استفاده از ماش در صنایع غذایی حائز اهمیت زیادی است.

ماش به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ مصرف آن شباهت زیادی به محصول سویا دارد. از این رو سورت این دو هم دارای مختصات مشابهی است.

ارتعاش سورتر ماش به نسبت سورتر سویا یکنواخت و فرکانسش پایدار است، وقتی دستگاه سورتینگ ماش روشن شود، دانه های ماش در قیف تحت تأثیر ویبراتور به طور یکنواخت در لوله و کانال پخش می شود. در حالی که دانه های ماش در حال ریزش هستند، سیگنال دوربینها آنها را اسکن می کند. اگر دوربین‌ها ناخالصی‌هایی در ماش تشخیص دهند، اجکتور ماش معیوب را از رده خارج می کند.

کالر سورتر لپه:

اکثر ویژگیهای سورتینگ لپه با دیگر حبوبات یکسان است. تفاوت اندکی در تنظیمات دستگاه و متعلقات آن و ظرفیت سورت وجود دارد. به طوری که میزان ارتعاش و فرکانس سورت باید با وزن و اندازه محصول مطابقت داشته باشد ، به طوری که ریزش مواد بتواند جریان آبشاری را تشکیل دهد که باعث همپوشانی مواد نشده و کاهش خطای انتخاب رنگ را در پی داشته باشد.

سورتر باقالی:

باقالا، باقلا، باقالی، باقله یا باقلی، جزو دانه هایی است که مصرف خوراکی و گاه دارویی دارد و از این رو سورت باقالی دارای اهمیت است. سورتر باقالی مشابه با سورتر دیگر حبوبات بوده و از طریق مکانیزم تشخیص ناشی از اسکن دانه ها با دوربینهای دارای حساسیت بالا موارد معیوب و غیرمطلوب از محصول اصلی جدا و تفکیک می شود.

 

خرید سورتر حبوبات:

خرید دستگاه سورتینگ حبوبات یک سرمایه گذاری در بخش تولید و فرآوری است. دستگاه کالرسورتر حبوبات پندتک سری CG که توانایی سورت همه حبوبات از جمله لوبیا، لپه و ماش و همچنین غلات و حتی خشکبار را نیز دارد انتخابی مطمئن و پرسود برای سورتینگ حبوبات می باشد. در ویدیوی زیر  رضایتمندی مشتری گرامی جناب آقای احمدخانی از زنجان در خصوص سورتر حبوبات پندتک و کیفیت دستگاه و خروجی آن را ملاحظه بفرمایید:

 

پندتک ضمن ارائه آپشن های متفاوت با تسهیلات صفر درصد از توسعه صنایع تبدیلی و کارآفرینی حمایت می کند.

برای خرید سورت حبوبات پندتک و یا دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی کارشناسان فروش شرکت پندتک نماینده رسمی شرکت میر در ایران با ما در ارتباط باشید.

قیمت سورتر حبوبات:

قیمت دستگاه سورتر حبوبات با توجه به معیارهای مختلفی از جمله تجهیزات جانبی، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه،  متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه لطفا با شماره 02174461403 در ارتباط باشیم!

کالر سورتر حبوبات meyer:

پلتفرم سورتینگ هوشمند و دیجیتال کمپانی meyer با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته و فناوری حسگر نوآورانه، پیشرفته‌ترین سورتر نخود در بازار است. محصولات این شرکت در ایران با تضمین و پشتیبانی 24 ساعته گروه پند و زیرمجموعه‌ی تخصصی آن یعنی پندتک، راهی برای حذف مواد خارجی و اطمینان از کیفیت نهایی قبل از بسته بندی است.

کالرسورتر حبوبات میر مدل CG.a

کالرسورتر حبوبات میر مدل CG.a

 

کالرسورتر حبوبات میر، مجموعه کاملی از راه حل های ارتقای کیفیت سورتینگ را به شما ارائه می دهد. سورتر حبوبات میر دانه های حبوبات را می تواند به شکل: لوبیای کپک زده، لوبیا خشک، سنگ، پوست شکسته و غیره، دسته بندی کند.
سورتینگ هوشمندانه با سورتر حبوبات میر با افزایش و ارتقای کیفیت محصول، باعث می شود بتوانید محصول نهایی را با قیمت بالاتر عرضه کنید.

 

 

 

خرید سورتر حبوبات از شرکت پندتک

پندتک زیرمجموعه گروه صنعتی پند در عرصه ماشین آلات نوین در عرصه تولیدی، صنعتی و کشاورزی است. این شرکت نماینده انحصاری کمپانی میر که یکی از بهترین و مجهزترین شرکتهای جهان در عرصه سورتینگ است بوده و ضمن قراردادی اصولی و دقیق مسئولیت حمل، مشاوره جانمایی، نصب، راه اندازی و آموزش کاربران را بر عهده می گیرد.

 

پندتک بزرگ‌ترین عرضه کننده‌ی کالرسورتر در ایران می‌باشد.

علاوه بر خدمات پس از فروش که به دقت در قرارداد قید شده، پندتک ضمانت و پشتیبانی 24 ساعته داشته و تعویض قطعات یدکی و تأمین قطعات مصرفی را تضمین می نماید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید