فناوری مادون‌قرمز

شرکت پندتک انواع ماشین‌آلات سورتینگ و بسته‌بندی را برای تقریباً همه محصولات کشاورزی، پلیمری و معدنی ارائه می‌کند. در این صفحه با انواع این دستگاه‌ها، ظرفیت، ویژگی‌ها و مزایای آن آشنا خواهید شد. پندتک در تأمین و پشتیبانی این ماشین‌آلات ضمن همکاری با برندهای معتبر بین‌المللی به تولید داخلی نیز اهمیت داده و محصولات متنوعی را با کیفیت بسیار بالا ارائه داده است. یکی از این محصولات سورترهای مجهز به تکنولوژی اینفرا رد یا مادن قرمز می‌باشد که به تفکیک صددرصدی محصولاتی مانند پسته و انواع ریزدانه کمک می‌کند.

عمودی (کانال‌دار)

مهمترین محصول ارائه شده توسط دپارتمان پندسورت پندتک، کالرسورترهای هوشمند برند Meyer می‌باشد. این ماشین‌آلات دقیق و مدرن برای توسعه صنعت کشاورزی و غذایی ایران حائز اهمیت هستند. یک سری از این محصولات بر اساس محصول دارای ویژگی خاص هستند. برای مثال به منظور افزایش سرعت سورتینگ نوع ریزش محصول هدف به شکل عمودی می‌باشد. از این رو این دسته را عمودی یا کانال‌دار می‌نامند.

افقی (بلتی)

دستگاه‌های سورتینگ پندتک بر اساس ویژگی محصول سفارشی سازی می‌شوند. یک دسته از این دستگاه‌ها برای کاهش نرخ شکست محصول و بر اساس اهمیت محصول به شکل نواری هستند. نوع ریزش محصول در این سورترها به شکل افقی می‌باشد.

فناوری چندطبقه (چای)

برای سورتینگ با کیفیت بالا در صنعت چای،از  سورتر های سه ، چهار ، پنج ، و حتی شش طبقه نیز استفاده می‌شود. در سورت چای نتیجه مطلوب پس از سه مرحله سورتینگ به دست می آید. برای مثال سورتر چای سه طبقه ساقه ها و برگ های زرد را فقط یک بار جدا می‌کند. سورتر چای چهار طبقه ساقه ها را از طبقه دوم دو بار جداسازی می‌کند درحالیکه برگ های زرد را فقط یک بار از طبقه اول جدا می‌کند. سورتر چای پنج طبقه، هم ساقه ها و هم برگ های زرد را به صورت مجزا دو بار از طبقه های چهارم و پنجم جدا می کند تا به جداسازی کامل برسد.

فناوری ایکس ری

برخی از سورترها در کنار ویژگی‌های هوش مصنوعی و دوربین دیجیتال به سیستم ایکس ری برای تشخیص جنس و ویژگی‌های درونی محصول هدف نیز می‌پردازند. این دستگاه‌ها به ویژه در محصولات با حاشیه امنیت بالا دارای اهمیت می‌باشند.