غلات, سورتر

سورتر گندم و جو؛ بی‌رقیب در بازار

سورتر غلات پندتک

غلات و اهمیت غذایی آن

گندم از مهم‌ترین غلات و قوت غالب اکثر مردم دنیا  به شمار می‌رود. تقاضای جهانی گندم به خاطر وجود گلوتن که باعث خاصیت چسبندگی شده و ساخت محصولات غذایی فرآوری شده را آسان می‌کند، هرروز در حال رشد و افزایش است. از این رو کیفیت محصول نهایی بسیار مهم است. برای داشتن بافتی یک دست و سالم در برنج و گندم سورتینگ آنها بسیار مهم و حیاتی است. در این مقاله درباره سورتر گندم و جو و یا سورتر غلات صحبت خواهیم کرد.

سورتینگ گندم و غلات:

سورتینگ گندم عملیاتی است که در آن به کمک دو دوربین بسیار قوی و پر سرعت، دانه های گندم و جو اسکن شده و سپس یک دست می شود. ناخالصی هایی مانند آفات، خاک و خاکریزه، نیم دانه و دانه شکسته و همچنین اجسام خارجی به کمک هوش مصنوعی تشخیص داده شده و توسط شلیک کننده های بادی یا اجکتور از مسیر خارج می شوند. حذف این ناخالصی ها باعث بهبود حداکثری کیفیت گندم و محصولات فرعی مانند آرد می شود.

با استفاده از سورتر غلات، می‌توان ذرات غلات را بر اساس اندازه، شکل، رنگ و ویژگی‌های دیگر جدا کرد. این عمل باعث کاهش میزان ضایعات و افزایش کیفیت محصولات نهایی می‌شود.

مزایای سورتر گندم و غلات:

سورتر گندم یا سورتر جو دستگاهی با فناوری AI یا هوش مصنوعی برای تفکیک و جداسازی ضایعات گندم، برای دستیابی به بافت یکنواخت و عاری از ضایعات در محصول می باشد.

با اعمال کنترل اضافی در ورودی دستگاه سورتر گندم، به راحتی می توان کیفیت محصول خروجی را بر اساس میزان اختلاف سایز، رنگ و بافت، کنترل کرده و گندم را در دسته بندی های مختلف سورت کرد.

استفاده از سورتر غلات در صنایع غلات، از جمله مزایای زیر را دارد:

  • کاهش زمان و هزینه در فرآیند تولید
  • افزایش کیفیت محصولات نهایی
  • کاهش میزان ضایعات در فرآیند تولید
  • جداسازی دقیق ذرات بر اساس ویژگی‌های فیزیکی آن‌ها
  • افزایش بهره‌وری در فرآیند تولید
  • کاهش میزان نیاز به دستیاران انسانی

اهمیت سورتر گندم:

 

با توجه به اهمیت گندم و محصولات فرآوری شده از آن نظیر آرد و نان در زندگی روزمره ما، سورت گندم برای دستیابی به محصولی سالم، یکدست و یکرنگ دارای اهمیت فراوان می باشد. از سوی دیگر میزان استفاده از گندم و محصولات وابسته به آن در زندگی روزمره بسیار بالاست. از همین رو نیاز به استفاده از سورتر گندم باکیفیت و دقیق بیشتر از قبل احساس می شود.

نکته قابل توجه این است که در زمان خرید سورتر گندم با کمی دقت در اعتبار برند تولیدی و شرکتی که خدمات پس از فروش آن را ارائه می دهد به راحتی می توان از طول عمر دستگاه و آسودگی خاطر از عملکرد آن مطمئن شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه سورتر گندم می توانید مقاله مشخصات کامل سورتر گندم و جو را  مطالعه بفرمایید.

 

 

مزایای سورتر غلات یا سورتر گندم و جو پندتک:

*فناوری سورت اپتیک با دوربین مدار بسته 4096 پیکسل دارای وضوح بالا، منبع نور LED با  طول عمر بالا.

* سیستم نرم افزاری کارآمد و پایدار، الگوریتم هوشمند، رابط کاربر پسند؛

*نصب این دستگاه در کارخانه فرآوری آرد با دقت سورت بهتر، انتقال کمتر و ظرفیت تولید بیشتر به افزایش کیفیت و کاهش هزینه منجر خواهد شد.

 

سورتر غلات پندتک سری CG

سورتر غلات پندتک سری CG.A

کالرسورتر غلات پندتک که مبتنی بر حسگر هستند، توانایی شناسایی و حذف مواد خارجی و دانه های نامطلوب و معیوب را دارند. این امر منجر به بازدهی بالاتر و محصول نهایی ایمن تر و با کیفیت بالا خواهد بود.

علاوه بر این، پتانسیل به کارگیری مدیریت داده در هنگام استفاده از سورتر غلات به این معنی است که نظارت و کنترل در زمان کاربری در خطوط تولید امکان‌پذیر بوده و در نتیجه کارایی بیشتری ایجاد می‌شود.

 

نکته مهم و قابلیت دیگر سورتر غلات این است که  می‌توانند با افزایش ظرفیت پردازش و سورت و کاهش هزینه‌های ناشی از انرژی و نیروی کار، سود بیشتری در اختیار صاحبان این کسب و کار قرار دهند.

ظرفیت خروجی برای سورت گندم بین 500 تا 1000 کیلو در ساعت به ازای هر کانال است. یعنی یک سوتر گندم 6 کاناله 3 تا 6 تن در ساعت توانایی سورت گندم را داراست.

خلوص خروجی نیز برای سورت گندم 99 درصد خواهد بود.

 

ویدیویی از عملکرد دستگاه و رضایتمندی حداکثری مشتریان گرامی را ملاحظه بفرمایید:

 

سورتر ذرت:

کالرسورتر ذرت پندتک؛ مدل CG سورتری پیشرفته است که  قادر به تشخیص کوچک ترین ناخالصیها در محصول ذرت می باشد. سورتر ذرت با بالابردن کیفیت خروجی نهای ذرت در افزایش کیفیت محصولات غذایی که از ذرت تهیه می شوند نقشی مهم و کاربردی ایفا می کند.

در این ویدیو عملکرد سورتر ذرت پندتک را ملاحظه بفرمایید:

 

خرید سورتر گندم و غلات:

برای خرید سورتر گندم و غلات و آگاهی از ویژگی های کالر سورتر گندم می توانید با کارشناسان و مشاوران خرید شرکت پندتک تماس حاصل نمایید:

راههای ارتباطی با ما:

۰۲۱-۷۴۴۶۱۰۰۰ ☎️

📞 ۰۹۹۱۲۷۰۶۵۶۰

 

صفحه اینستاگرام کشاورزی پندتک:

@pandtec.agro

دیدگاهتان را بنویسید