برنج, مقالات عمومی

خلاقیت در بسته‌ بندی برنج!

بسته‌ بندی برنج

شاید وقت آن رسیده باشد که در بسته‌ بندی برنج، حبوبات، خشکبار و دیگر محصولات کشاورزی تجدیدنظر داشته باشیم. بسته‌هایی نوآورانه و خاص که در عین حفظ کیفیت و استفاده آسان، هم برای صادرات مناسب‌تر باشند و هم توجه مخاطب ایرانی را بیشتر جلب کنند. شرکت‌های مختلف تولیدکننده برنج در سرتاسر دنیا ابداع‌هایی در این رابطه داشته‌اند. چند نمونه از آن‌ها را در این مطلب با هم بررسی می‌کنیم.

 

کیسه‌هایی برای همه دنیا!

یک شرکت بین المللی، برنج‌هایی از انواع مختلف و تولید شده در کشورهای مختلف را می‌فروشد. این شرکت برای بسته بندی هر نوع برنج سراغ ریشه‌های فرهنگیِ منطقه کشت آن نوع برنج رفته است. مثلا برای برنج تولید تایلند، ترکیه و ایتالیا 3 بسته بندی برنج از جنس پلاستیک و با الهام از تصور عموم مردم دنیا از این سه کشور طراحی کرده است.

 

مردان شالیکار

این برند یک بسته بندی فانتزی و خلاقانه برای برنج‌های آسیایی پیشنهاد کرده است. کیسه‌هایی با طرح چهره شالیکاران شرق آسیا که از جنس پارچه با بافت فشرده هستند و در دو اندازه بزرگ برای برنج‌های دانه بلند و کوچک برای برنج‌های دانه کوتاه یا گرد ارائه شده‌اند.

 

 

بغلی‌ها!

این شرکت طی تحقیقات بازار خود متوجه شد خریداران بسته‌های 5 کیلویی را مثل یک بچه بغل می‌کنند. پس این مدل بسته بندی برنج خاص و جالب را برای متمایز کردن محصولات خودش ارائه کرد. کیسه‌های پلاستیکی به شکل نوزاد که برای برنج‌ سفید، برنج قهوه‌ای و برنج سیاه با طراحی مجزا ساخته شده‌اند.

 

انواع برنج در هند

برند ABIRAMI برای محصولات خود که هر کدام در ناحیه خاصی از کشور هند تولید می‌شوند بسته بندی مجزا طراحی کرده که برای خلق هر کدام سراغ فرهنگ‌ جاری و غذاهای خاص‌تر این نواحی مختلف رفته است.

 

غذای سالم: زندگی سالم

این شعار شرکت تولید برنج تایلندی است که طرحش را در تصاویر زیر می‌بینید. این شرکت با تاکید بر سلامت بیشتر کشت برنج به روش سنتی نست به روش صنعتی، مراحل کشت سنتی را روی یک قطعه چوب به فرم برنج حکاکی کرده و نهایتا با چاپ گراور تصویر آن روی کیسه‌های کاغذی شمایل مخصوصی برای بسته‌بندی محصولات خود ایجاد کرده است.

برنج‌های ارگانیک Panino

این کمپانی اندونزیایی با هدف اصلاح دانه‌های برنج با کشاورزان شهر بانیووانگی همکاری داشته و محصولات متفاوت این شهر را با بسته بندی خاصی که چشم‌اندازی از زمین‌های زراعی شهر روی آن چاپ شده به فروش می‌رساند. جنس بسته بندی ها از مقوا بوده و برای هر مدل برنج نیز طرح و رنگ خاصی در نظر گرفته شده است.

 

گونی‌های امروزی! – Family Farm

برند Family Farm به داشتن تولیدات محلی و حتی خانگی در یونان معروف است. این برند برای تاکید بر شکل تولید سنتی و در عین دادن جلوه ای خاص به محصولات خود، آنها را در گونی‌های پارچه‌ای ولی با ترکیب رنگ جذاب و نوشتار شاخص ارائه کرده است.

Right Rice- تجربه نگهداری برنج!

یکی از جالب‌ترین بسته‌ بندی های برنج، ایده ای است که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. برند Right Rice با تاکید بر حفظ سلامت و کیفیت برنج و نگهداری آسان آن سراغ این بسته بندی استوانه‌ای شکل رفته است که یادآور بسته های چیپس Pringles بوده و استفاده آسانی مخصوصا برای مسافران نیز فراهم می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید