چای

Meyer برترین تولیدکننده کالرسورتر چای

سورتر چای

سورتینگ چای:

سورتینگ یا سورت کردن امکان شناسایی بهترین درجه های یک محصول را فراهم می کند. هدف اصلی از سورتینگ چای، مرتب سازی و طبقه بندی کیفی چای بر اساس اندازه ذرات و رنگ آن است. در زمان های قدیم، مرتب سازی برای حذف مواد خارجی و برگ های بزرگ انجام می شد. افراد عادت داشتند کار سورت را به صورت دستی انجام دهند اما امروزه دستگاه های سورت با تکنولوژی به روز این کار را با دقت و کیفیت بالا و به راحتی انجام می دهند.

کمپانی Meyer رسما در سال گذشته استفاده از دیزاین Maga را راه اندازی کرد و در ساخت دستگاه های جدید کالر سورتر چای از آن استفاده نمود.

MAGA چیست؟ دستگاه کالر سورتر چای چگونه کار میکند؟

Maga روش استاندارد تولید کالر سورتر چای در کمپانی Meyer  است. این تکنولوژی جدید دستگاه های کالر سورتر Meyer را ثبات، قابلیت اطمینان و هوشمندی بیشتری می بخشد.

این دستگاه به روز ترین کالر سورتر پنج طبقه چای 1500TD2 است.  دستگاه 1200TD2 دارای چهار طبقه است. 900TD2 دارای سه طبقه است. و دستگاه 900STD2 نیز دارای ساختار “2+1” می باشد.

امروزه دستگاه 1500TD2 به عنوان دستگاه پیشفرض میر می باشد. ویژگی های ظاهری آن بسیار متغیر می باشد و بسیاری از ویژگی های خوب را برای عملکرد تفکیک بهتر ارائه می دهد.

دستگاه سورتر چای 1500TD2 دارای طول عمق  در استیج پایینی کوچک تر است. فاصله ی پایین سورتر تا زمین بیشتر است. بنابراین اگربرگ چایی روی زمین بیفتد، تمیز کردن آن راحت می باشد.

تفاوت کالرسورتر جدید میر با دیگر سورترها

در مرحله اول، کالرسورتر جدید چای 1500TD2 برای سیلندر وایپر حفاظت چندگانه ارائه می دهد. پاک کردن خاک و غبار چای در 100000 مرتبه، طول عمر طولانی را ضمانت می کند.

در مرحله دوم، ساختار چیدمان کابین سورتر طوری طراحی شده است که از لحاظ ظاهری بهینه شده است و نگهداری راحت تر انجام می شود که منطقی تر نیز هست. هم چنین ما فضای کابین سورتر را بزرگتر کرده ایم و کانال های جریان هوا بهینه شده اند که باعث جلوگیری از بلند شدن برگ های چای توسط هوا و تفکیک شدن دوباره شوند.

در مرحله سوم، آب بندی کابین سورتر به طور قابل توجهی بهبود یافته است و خاک نمی تواند در کابین جریان پیدا کند.

در پلتفرم MAGA همه دستگاه های کالر سورتر چای Meyer با تکنولوژی آب بندی 3.0 ارائه شده اند که شامل 1500TD2 می شود.

نوآوری در سورتر چای میر

اجکتورهای مغناطیسی هسته فناوری اختراع های Meyer هستند.

فرکانس کاری اجکتور های مغناطیسی بالاتر از 1200 دفعه در ثانیه با طول عمر 13 بیلیون چرخش است.

فناوری موقیت یابی هدفمند که به طور دقیق مرکز ناخالصی ها را از طریق یک الگوریتم هوشمند در آن قرار می دهد.

سیستم دفع کردن می تواند با مصرف برق کمتر و شکستگی کمتر به انعطاف پذیری بیشتری برسد.

علاوه بر این میر یک لنز دوربین جدید را درسیستم عکس برداری الترا خود به روز رسانی کرده است که موقعیت های ظاهری را به خوبی بهبود می بخشد.

برای مثال سورتر چای مدل 1500TD2 به یک دوربین جدید و بسیاری از تکنولوژی های پیشرفته مجهز شده است. این برای کالر سورترها بسیار مفید است.

سورتر میر  چه کار متمایزی برای سورت بر اساس شکل انجام می دهد؟

تفکیک عالی بر اساس شکل یک مزیت بزرگ از دستگاه 1500TD2 است.

دستگاه 1500TD2 میتواند اطلاعات سه بعدی از برگ های چای را برای رسیدن به تفکیک براساس شکل و اندازه از کلفتی، صافی و طول شناسایی کند.

تفکیک بر اساس شکل به طور گسترده ای در سناریو جدایی ساقه های سیاه، تفکیک کردن معکوس و غیره استفاده می شود.

سیستم کامپیوتری به روز رسانی شده ؛شفافیت، فشردگی و سهولت کارکرد، هوشمندی سیستم مانند دبی، استاتیک، چک کردن، ذخیره هوشمند اطلاعات، کنترل از راه دور و زمینه RGB بهتری دارد.

که به دستگاه کمک می کند با ثبات بیشتری کار کند و سرویس انعطاف پذیر تری داشته باشد.

همه ی این عملکرد ها در برنامه (اپلیکیشن) سورت Care جمع شده اند که در گوشی های هوشمند در دسترس می باشد.

یعنی حتی وقتی ما بیرون هستیم با یک گوشی در هرجا و زمان میتوانیم به عملکرد دستگاه سورتر چای دسترسی داشته باشیم.

چگونه سورتر چای میر را راه اندازی کنیم؟

در مرحله اول، یک نمونه از مواد خام اولیه را انتخاب کرده و از بالای قسمت شوت به پایین سرازیر میکنیم. دوربین از نمونه عکس برداری خواهد کرد. در مرحله دوم، انتخاب میکنیم که چه چیز هایی را میخواهیم و چه چیزهایی را نمی خواهیم. در مرحله سوم، یک دکمه برای شبیه سازی وجود دارد و دستگاه از هوش مصنوعی استفاده می کند. (تحلیل اطلاعات ورودی را انجام می دهد.

حالا نگاه دقیق تری به عملکرد دستگاه 1500TD2 بيندازیم. برای قسمت تغذیه کننده ما یک دستگاه تغذیه کننده با فرکانس بالا قرار داده ایم که یک خروجی بزرگتر تولید می کند. علاوه بر اين براي جلوگیری از چسبندگی برگ های چای به یکدیگر موثر است.

در مرحله بعد مواد توسط یک بالابر به قسمت بالای سورتر هدایت می شوند. سپس توسط یک سیستم ثابت تغذیه کننده  برای ریزش یکنواخت به هر شوت حمل می شوند. در استیج اول عمدتاً برگ های زرد و ساقه های قرمز جدا می شوند و سپس آن ها در استیج پنج ام برای دست یابی به محصول کاملا عاری از برگ های زرد و ساقه های قرمز و کاهش محصول از دست رفته دوباره سورت می شوند.

در مرحله دوم عمدتا ساقه های دولایه و سیاه با عملکرد هوشمندانه بر اساس شکل جدا می شوند و ساقه ها مجدداً در استیج چهارم برای جداسازی کامل ساقه ها سورت می شوند.

چای های سورت شده و مورد قبول واقع شده بعد ازتفکیک کردن در استیج سوم مشخص می شوند و عملکرد سورتر بعد از سه مرحه تفکیک کردن عالی می باشد.

مواد جدا شده از مرحله سوم (ریجکت) مواد مورد قبول واقع شده استیج های چهارم و پنجم می باشند و می تواند به طور اتومات به مواد اولیه ورودی سورتر اضافه شوند كه باعث ذخیره زمان و کم کردن نیروز انسانی می شود. بنابراین اگر مشتریان این سیستم به طور دلخواه حالت چرخاننده را انتخاب کنند در یک مرحله تغذیه می توانند چای خروجی تمیز شده ، برگ های زرد و ساقه های قرمز و مشکی را جدا کنند.

دستگاه 1500TD2 مي تواند بهتراز کالر سورتر های معمولی حتی با 6 یا 7 استیج در بازار کار کند.

مراحل سورت در سورتر چای

مرحله اول سورتینگ بر اساس سایز مانند دستگاه های کالر سورتر می باشد. استیج اول و پنجم برای جداسازی برگ ها و ساقه های قرمز می باشد و استیج دوم و چهارم برای جداسازی ساقه های دولایه و مشکی می باشد. و تفاوت در استیج سوم می باشد و آن برای دوباره برای تمیز کردن چای نمی باشد و آن برای جداسازی بر اساس سایز تعبیه شده است. بنابراین حساسیت سورتر در استیج اول و دوم کمی بیشتر می باشد که تمیزی چای را بعد از دو مرحله تفکیک کردن ضمانت کند.

سورتینگ بر اساس سایز تنها در استیج سوم انجام نمی شود و همه ی 5 استیج می توانند این کار را انجام دهند. دستگاه 1500TD2 يك راه جدید برای تفکیک چای بر اساس سایز را ارائه می دهد.

در ویدیوی زیر مراحل سورت چای را ملاحظه بفرمایید:

 

 

صادرات و تأمین تجهیزات

در سال 2019 کمپانی میر حدود 2000 کالر سورتر به کشور های خارجی توسط حمل و نقل دریایی فرستاده است. با توجه به اینکه برنامه ریزی برای حمل و نقل با  کشتی طولانی است اگر بسته بندی معمولی و نرمالی برای دستگاه ها درنظر گرفته شود ممکن است رطوبت آب دریا داخل بسته ها وارد شود. بنابراین این دستگاه ها با وکیوم بسته بندی می شوند.

 

پندتک؛ نماینده انحصاری ماشین‌آلات نوین کشاورزی شرکت میر در ایران است.

meyer یک شریک قابل اعتماد برای پندتک در زمینه طراحی، نصب و خدمات پس از فروش به مشتریان است

برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات سورتینگ چای تولیدی کمپانی میر که توسط پندتک ارائه و پشتیبانی می شوند به کاتالوگ محصولات در همین وبسایت و یا صفحه پندتک کشاورزی به آدرس www.instagram.com/pandtec.keshavarzi مراجعه فرمایید.

خرید سورتر چای:

برای اطلاع از قیمت دستگاه سورتر چای و کسب مشاوره رایگان درباره خرید سورتر چای می توانید با دپارتمان فروش پندتک به شماره 02174461403 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید