سورتر, مقالات عمومی

سورتر کشاورزی به زبان ساده!

سورتر کشاورزی

دستگاه سورتر دستگاهی است که یک محصول را بر مبنای مشخصی مانند شکل یا رنگ آن، مرتب و دسته بندی می کند. بر حسب کیفیت و کمیتی که تولیدکننده دنبال آن است سورترها می توانند تنظیمات متفاوتی را پذیرا باشند. برای مثال یک دستگاه سورتر می تواند هم پسته را سورت کند و هم گردو و هم بادام را.

اگر به دنبال پاسخ به سؤالاتی مانند « سورتر چیست و چه کاربردی دارد؟» ، «سورتر کشاورزی چیست؟» ، « سورتر چه کمکی به افزایش درآمد می کند؟» ، «قیمت سورتر کشاورزی خوب چقدر است؟» ، « یک سورتر چه محصولاتی را سورت می کند؟ » و « بهترین سورتر در ایران» هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

سورتر کشاورزی به زبان ساده!

یک سورتر کشاورزی همانطور که از عنوان آن مشخص است برای سورت کردن و تفکیک محصولات بخش کشاورزی کاربرد دارد و وظیفه دارد محصولات معیوب و غیرمطلوب را از محصولات مطلوب جدا کند.

سورتینگ برنج

این فرآیند شامل کنار گذاشتن محصولات معیوب و یا آسیب دیده، حذف ناخالصیهایی مانند سنگ و سنگریزه و بقایای برگ و ساقه، جداسازی محصولات خوب و یک دست کرن محصول از نظر رنگ و یا شکل می باشد. گاهی اوقات ممکن است سورتر عملکردها و وظایف دیگری را نیز بر عهده بگیرد، مانند تشخیص میوه های به ظاهر سالم که فقط در تصاویر ایکس ری معیوب بودنشان آشکار می شود.

 

 

سورتر چه کمکی به افزایش درآمد می کند؟

روش‌های سنتی و دستی برای حذف ناخالصی و محصول معیوب از محصول نهایی، از دیرباز وجود داشته و کشاورزان اغلب با تحمل سختی های زیاد و با راندمان نه چندان بالا این کار را انجام می دادند.

اما ظهور تکنولوژی جدید علاوه بر صرفه جویی در زمان و انرژی، باعث شده است که با دقت و کیفیت بالا محصولات سورت و مرتب شوند. علاوه براین قابلیتهایی مثل تشخیص مادون قرمز و ایکس ری منجر به تشخیص پوسیدگی های درون محصول می شود که با چشم قابل رؤیت نیست.

به طور کلی هم در کیفیت و هم در کمیت، استفاده از سورتر به بالارفتن سرعت و دقت در سورت و یکدست  کردن محصول می انجامد که در نهایت به افزایش درآمد شما منجر خواهد شد.

 

 

قیمت سورتر کشاورزی خوب چقدر است؟

قیمت سورتر وابسته به سرعت، ظرفیت و راندمان عملکرد آن، اعتبار و برند شرکت تولید کننده و خدمات پس از فروش و گارانتی آن است. مثلاً اینکه ظرفیت دستگاه چقدر بوده و چند کیلو در یک ساعت سورت می کند و همچنین در نهایت با چه کیفیت و راندمانی سورت میکند.

سورتر خشکبار

سورتر خشکبار یکی از پرکاربردترین سورترهای کشاورزی است.

 طبیعی است که در خرید ادوات و تجهیزاتی که قیمت بالایی دارند دقت در خدمات پس از فروش و اعتبار شرکت بسیار مهم است.

برای آگاهی از قیمت انواع مختلف از سورترها می توانید با تماس با شماره تلفن 02174461000 مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

 

یک سورتر کشاورزی چه محصولاتی را سورت می کند؟

بر اساس توانمندی های شرکت تولیدکننده تعداد محصولاتی که می توانند سورت شوند متفاوت خواهد بود. اما شرکتهای برتر در زمینه سورتینگ تمامی محصولات مهم کشاورزی را پوشش می دهند. برای مثال کمپانی میر برای سورت تمامی محصولات کشاورزی مانند پسته، کشمش، فندق، تخمه، گردو، بادام، بادام زمینی، بادام هندی، خرما، انجیر، توت، آلو، زرشک، چلغوز، میوه های خشک، قیسی، برنج ،گندم، جو و ذرت راهکار دارد. بسیاری از این محصولات و راهکارها چندمنظوره بوده و یک دستگاه قابلیت سورت چند محصول مختلف را داراست.

 

انواع سورتر:

در مقالات دیگر درباره انواع سورتر از جمله سورتر برنج ، سورتر خشکبار ، سورتر حبوبات ، سورتر پلاستیک ، سورتر میوه و غیره صحبت کردیم. شرکت پندتک با همکاری برندهای معتبر دنیا، تمامی سورترهای باکیفیت در زمینه محصولات کشاورزی، پلاستیک و مواد معدنی را تامین و بومی سازی کرده است.

بهترین سورتر در ایران

در شرایط فعلی بهترین برند سورتر در ایران به کمپانی Meyer  تعلق دارد. این شرکت با کارخانه ای هوشمند و استفاده از فناوری های روز توانسته است جزو برترینهای تولیدکننده سورتر در جهان باشد.

شرکت کنترل توزین پند (پندتک) نمایندگی رسمی و انحصاری برند میر در ایران بوده و تمامی انواع سورتر کشاورزی را با گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر و همچنین پشتیبانی 24 ساعته ارائه می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

شما را به دیدن این ویدیو دعوت می‌نماییم:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید