سورتر

سورتینگ میوه؛ تضمین کیفیت و ایمنی غذایی

سورتر میوه

سورتینگ میوه:

فرآیند تفکیک و سورت انواع میوه‌ها در باغات و موقع چیدن آنها آغاز می شود. در این مرحله میوه ها و سبزیجاتی که به دلیل آسیب های ناشی از آفات و حشرات، بیماری ها، نارس بودن، له شدگی و دیگر دلایل کیفیت لازم را نداشته باشند، از رده خارج می شوند. بعد از آن نوبت به سورت دقیق و کیفی محصول هدف با استفاده از تکنولوژی روز می رسد. سورتر میوه در مرتب سازی و تفکیک انواع مختلف میوه ها و در مراحل مختلف فرآوری آنها استفاده می شود. به همین دلیل سورتینگ میوه و سیستم آنالیز کیفی، نقش مهمی در افزایش ایمنی مواد غذایی ایفا می کنند.

سورتر میوه چیست؟

سورتر میوه و سبزی برای دسته بندی، درجه بندی و تفکیک میوه ها و سبزیجاتی که شکل گرد دارند استفاده می شود. در این ماشین آلات، میوه‌ها عموما بر اساس وزن، رنگ، قطر و کیفیت درون آنها سورت می شوند. این سورترها می توانند میوه ها و سبزیجات را به سرعت و با دقت سورت کند. به طور کلی کارایی و درجه سورت در سورتر میوه قابل تنظیم است.

دستگاه سورتینگ میوه به طور معمول برای سورتینگ سیب، پرتقال، مرکبات، گلابی، خرمالو، پیاز، لیمو، انبه، پوملو، عناب، فلفل دلمه ای، کیوی، گوجه فرنگی، سیب زمینی و سایر میوه های گرد استفاده می شود. در سورت میوه ها هم سورترهای وزنی و هم  سورتر قُطری می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

امروزه بسیاری از تولیدکنندگان با تکیه بر سیستم نوآورانه در دستگاههای سورت میوه، تعداد مشتریان تولیدخود را افزایش داده و همچنین هزینه های تولید را کاهش داده اند. و از این طریق نیز ارزش افزوده تولیدات خود را در بازار افزایش داده اند.

سورتر میوه

فرایند سورت میوه

 

 

 

 

 

انواع سورتر میوه:

دو نوع تقسیم بندی برای سورتر میوه وجود دارد؛ بر اساس میوه ای که می خواهیم آن را سورت کنیم و بر اساس نوع فرایند سورت.

 • کالرسورتر: سورت بر اساس رنگ و شکل
 • سورتر وزن: سورت بر اساس وزن
 • سورتر دیامتر: بر اساس قُطر
 • دنسیتی سورتر: سورت بر اساس چگالی
 • اینترنال سورتر: سورت بر اساس کیفیت درون میوه

 

 

بهترین دستگاه سورتینگ میوه در بازار ایران:

در بین انواع سورترهای میوه که بر اساس شکل و رنگ و ظاهر محصول طراحی شده اند، تعداد محدودی این قابلیت را دارند که با اسکن درون محصول، میزان شیرینی میوه و یا خراب شدگی، له شدگی و کرم خوردگی آن را تشخیص دهند. چنین سورترهایی با تکنولوژی بالای خود بهترین نوع سورتر میوه هستند.

در حال حاضر در ایران فقط سورتر Reemoon چنین قابلیتی دارد.

 

ویژگی های دستگاه سورتینگ میوه ریمون:

 • قابلبت سورت انواع میوه
 • طراحی مسیر منحصر برای نفوذ به مغز میوه و تشخیص لهیدگی و یا خرابی
 • ماژول سوئیچینگ سریع
 • سیستم ضد له شدگی میوه
 • نسبت سیگنال به نویز بالا
 • مصرف برق کم
 • عملکرد سریع و دقیق
 • رابط کاربری و قابلیت یادگیری آسان

سورتر کیوی:

برای تخمین دقیق شکل کیوی، طول و قطر  آن در بزرگترین و کوچکترین نقاط کیوی اندازه گیری می شود. از سوی دیگر مشتریان و مصرف کنندگان استانداردها و حساسیتهای بالایی در مورد رسیده بودن میوه دارند. بنابراین باید کیوی را زمانی فروخت که کاملا رسیده باشد.

حسگرهای سورتر کیوی نه تنها لکه‌های خارجی مانند لکه‌های سیاه و سوراخ‌های روی پوست را شناسایی می‌کنند، بلکه بر میزان قند (بریکس) و میزان رسیدگی نیز نظارت می‌کنند. سورتر کیوی تولیدکننده را قادر می‌سازد تا کیوی‌ها را سریع، کارآمد و با دقت دسته‌بندی و سورت کند. بدین ترتیب می توانید در سریع ترین زمان ممکن کیوی ها را با کیفیت و رسیده به دست مشتریان خود برسانید.

سورتر سیب:

سورتر میوه

نتیجه استفاده از سورتر سیب: فرآیند لجستیکی کارآمد و کیفیت مطلوب.

سیب میوه ای لطیف است که باید با احتیاط آن را حمل و جابجا کرد. اما در عین حال مشتری می خواهد ظرفیت شما برای دستگاه سورتر سیب بالا باشد. در برخی سورترها برای سیب‌ها و میوه‌های ظریف، میوه را در یک قالب فنجانی شکل حمل می‌کند و تعداد جابه‌جایی‌ها را در مسیر به حداقل می‌رسانند.

در سورتر سیب مدرن هنگام اندازه‌گیری، از فناوری‌های نوآورانه برای ارزیابی کیفیت سیب‌ها چه درون و چه بیرون میوه استفاده می‌شود. دوربین‌های HD کیفیت خارجی میوه را از نظر تغییر رنگ و بافت بررسی می‌کنند،از سوی دیگر به وسیله سیستم اندازه‌گیری دقیق و مدرن سورتر، کیفیت داخلی سیب بررسی می شود. با این روش محتوای قند میوه، رسیده بودن و هرگونه نقص و عیب داخلی آن مثل پوسیدگی و له شدگی شناسایی می شود. در نهایت سیب ها را هم بر اساس قطر و هم رنگ می توان سورت کرد.

مزایای استفاده از سورتر سیب:

با استفاده از دستگاه سورتینگ سیب می توانید صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های نیروی کار داشته باشید. نتیجه استفاده از سورتر سیب واضح است: یک فرآیند لجستیکی کارآمد و کیفیت مطلوب.

در ویدیوی زیر مزایای و عملکرد سورتر سیب را می توانید مشاهده کنید:

سورتر پرتقال:

سورتر میوه

سورتری که مرکباتی مانند پرتقال، ماندارین، لیمو، لیموترش و گریپ فروت را با سرعت و دقت بالا سورت می‌کند.

سورتر پرتقال که به دلیل شباهت زیاد با دیگر اعضای خانواده مرکبات، به آن سورتر مرکبات  نیز می گویند، سورتری است که مرکباتی مانند پرتقال، ماندارین، لیمو، لیموترش و گریپ فروت را با سرعت و دقت بالا سورت می کند. بنابراین اگر نیازی به سورتر لیمو، سورتر لیموترش و سورتر گریپ فروت داشتید می توانید از این سورتر استفاده کنید. تمامی تجهیزات و بدنه این سورترها مدولار هستند. بنابراین هر زمان که خواستید می‌توانید  سیستم‌های اندازه‌گیری را برای سنجش کیفیت بیرونی و درونی پرتقال اضافه کنید. سورتر پرتقال، میوه های بدشکل، میوه هایی با وزن کم یا میوه های خشک شده و ترک خورده را تشخیص می دهد.

نور فرابنفش و فیلترهای مخصوص نیز می توانند پیکسات (کپک خاکستری) را به اندازه یک میلی متر مربع تشخیص دهند.سورترهای مدرن برای سورت مرکبات با سرعت بالا، حتی با برگ‌های متصل نیز مناسب هستند.

سورتر میوه خشک:

میوه خشک محصولی است که در آن بیشتر آب اصلی یک نوع میوه به‌طور طبیعی، از طریق خشک‌کردن در آفتاب، یا با استفاده از خشک‌کننده‌های تخصصی یا دستگاه‌های آب‌گیری از آن حذف شده است. میوه خشک ها به دلیل طعم شیرین، ارزش غذایی و ماندگاری طولانی، بسیار ارزشمند هستند. مهمترین انواعی که سورت آنها تقاضای زیادی در بازار دارد؛ قیسی، آلو بخارا، خرما، انجیر خشک، آلو خشک و کشمش هستند.

سورتر میوه خشک می تواند تغییر رنگ،ناخالصی ها، تکه‌های چسبیده، آسیب‌های ناشی از حشرات، لکه‌ها، خرده چوب‌ها، مواد خارجی و آفلاتوکسین موجود در میوه های خشک را شناسایی  و حذف کند.

سورتر میوه خشک همچنین  می‌تواند محصول را بر اساس بسیاری از مشخصات از جمله رنگ، شکل و ناهنجاری‌های ساختاری شناسایی و سورت کند.

 

سورتر زرشک:

سورتینگ زرشک به دلیل اهمیتی که این محصول در بازار مصرف داخلی و سفره ایرانی دارد به ویژه حائز اهمیت است. سورتر زرشک خیال تولیدکنندگان و همچنین مصرف کنندگان را از بابت محصولی یک دست، باکیفیت و عاری از هرگونه ناخالصی، راحت می کند.

سورتر سیب زمینی:

در بازار سیب زمینی همه چیز به کیفیت، رنگ و اندازه بستگی دارد. سورتر سیب زمینی به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا محصولی را تحویل دهند که با خواسته ها و نیازهای بازار مطابقت دارد.

دوربین های سورتر سیب زمینی کیفیت بیرونِ میوه را ارزیابی می کنند و لکه هایی مانند خراش ها، سبزشدگی ها ، جوانه‌ها و غیره را تشخیص می دهند. در نهایت، سورتر سیب زمینی می تواند بر اساس وزن با دقت فوق العاده سورت بکند.

سیستم های اندازه گیری در یک سورتینگ سیب زمینی کارآمد یکپارچه شده اند و ویژگی های خاص سیب زمینی را با سرعت و کیفیت بالا سنجیده و بر همین اساس هم سورت می کنند.

سورتر پیاز:

بازار پیاز بسیار رقابتی است: تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان تحت فشار هستند تا کیفیت خوب را با قیمت پایین ارائه کنند.

سورتر پیاز به شما امکان می دهد تا به سرعت و دقت، کیفیت پیاز را بر اساس رنگ، شکل و اندازه محصول ارزیابی کنید. سیستم اندازه‌گیری کیفیت خارجی در سورتر پیاز می‌تواند لکه هایی مانند پوسیدگی و خال سیاه را به اندازه یک میلی‌متر مربع تشخیص دهد. این ویژگی به شما امکان می دهد کیفیت مورد نظر را انتخاب و سورت کنید و سپس محصول را به صورت خودکار بسته بندی کنید. به این ترتیب، می توانید پیاز های دارای کیفیت عالی را به سرعت و با اطمینان به مشتریان خود تحویل دهید.

علاوه بر راه‌حل‌های کارآمد مرتب‌سازی و سورت پیاز، سورتر پیاز می تواند راه‌حل‌های هوشمندی ر برای پر کردن خودکار جعبه، بافر کردن و پالت جعبه‌ها ارائه دهد.

سورتر صیفی جات:

صیفی جات از نظر شکل، اندازه و رنگ متفاوت هستند. به عنوان مثال، نوعی از هندوانه ها گرد هستند و نوعی دیگر بیضی شکل. از نظر اندازه هم صیفی جات از گوجه و خیار تا خربزه و هندوانه متفاوت هستند.

در سورتر صیفی جات علاوه بر شکل، تشخیص خال‌ها و نقاط تیره نیز مهم است. سیستم‌های اندازه‌گیری سورتر صیفی جات به شما این امکان را می‌دهند که پارامترهای کیفی خود را به عنوان پایه‌ای برای مرتب‌سازی صیفی جات تنظیم کنید. به این ترتیب، شما تصمیم می گیرید که کدام محصولات و چه زمانی برای تحویل به مشتریان شما ارسال شوند.

سورتر صیفی جات سریع، کارآمد و با تمرکز بر کیفیت کار می کند. با راه‌حل‌های این سورتر می‌توانید انواع مختلف صیفی جات را بر اساس کیفیت، شکل و رنگ سورت کنید و سپس آن‌ها را به سرعت و با کیفیت سورت کنید.

سورتر گوجه:

سورتر میوه

سورتر گوجه ترکیب مناسبی از سرعت، کارایی و کیفیت

گوجه فرنگی می تواند از نظر اندازه و ابعاد نسبی بسیار متفاوت باشد. با این حال، تقاضای مصرف کنندگان معمولا تفاوت چندانی به لحاظ اندازه ندارد  و آنها گوجه‌فرنگی با طعم مناسب می‌خواهند، که رسیده باشد و سفتی خود را حفظ کند. به همین دلیل زمان‌بندی برای دستگاه‌های سورت گوجه‌فرنگی مانند حیاتی است.

سورتر گوجه شما را قادر می سازد تا کیفیت را تعیین کرده و مشخصات مناسب را تنظیم کنید. سیستم های اندازه گیری سورتر گوجه می توانند بر اساس رنگ و قطر تنظیم شوند. سورتر گوجه به لحاظ کیفیت خارجی می تواند لکه ها را تشخیص دهد. این کار به ویژه در گوجه فرنگی های مزرعه ای مهم است. زیرا آنها ممکن است آسیب ها و عیوب مربوط به آب و هوا یا نشانه هایی از فعالیت حشرات داشته باشند.

به لطف سیستم اندازه گیری سورتر گوجه برای کیفیت داخلی نیز می توان مقدار بریکس را تعیین کرد. همه این مواردی که گفته شد بدون آسیب به پوست گوجه فرنگی خواهد بود. اگر به دنبال بسته بندی و توزیع گوجه فرنگی هستید سورتر گوجه ترکیبی مناسب از سرعت، کارایی و کیفیت را ارائه می دهد.

سورتر خیار:

خیار و بادمجان و کدو سبز شکل خاصی دارند که الزامات خاصی را در فرآیند سورتینگ و بسته بندی ایجاد می کند. بنابراین سورتر خیار کار سورتر بادمجان و سورتر کدو را نیز می تواند انجام دهد. سورترهای مدرن از لحاظ سرعت پردازش، مدیریت هزینه و کنترل کیفیت انتخابی عالی می توانند باشند. سورتر خیار  به شما این امکان را می دهد که به راحتی بر اساس طول، قطر، وزن و انحنای خیار سورت کنید. سورتینگ خیار به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که محصولات شما با کیفیتی که می خواهید در سریع ترین زمان ممکن در قفسه های فروشگاه قرار می گیرند.

با اتصال تجهیزات جانبی به سورتر خیار، به دلخواه می توان از طیف وسیعی از امکانات بسته بندی و سورت بهره برد.

سورتر هلو:

سورتر هلو، سورتر آلو و یا سورتر میوه های هسته دار، سورتری برای مرتب کردن و تفکیک میوه هایی مانند هلو، زردآلو، شلیل و آلو است. همگی اینها یک ویژگی مشترک دارند: بسیار لطیف هستند. بنابراین، چالش ایجاد یک سورتر مناسب برای میوه های هسته دار، در طیف وسیعی از رنگ ها، کیفیت ها و ابعاد این میوه ها است. اینها همچنین میوه هایی هستند که تمایل به رسیدن بسیار سریع دارند. این به این معنی است که زمان سورتینگ مهم است.

راه حل های سورتر هلو ترکیبی از سرعت، حمل و نقل مناسب و ملایم میوه و کیفیت کلی است. سیستم‌های اندازه‌گیری سورتر هلو  قطر، رنگ و هرگونه ایراد خارجی مانند پوسیدگی، تکه‌های زبر و نشانه‌های فعالیت حشرات را تشخیص می‌دهند. فن آوری های سورت به شما این امکان را می دهد که کیفیت بالا و میزان رسیدن مناسب میوه را به مشتریان خود تضمین کنید.

 

سورتر میوه پندتک :

 

سورتر میوه پندتک که تولید کمپانی  Reemoon، می باشد، با تکنولوژی مدرن و بسیار دقیق خود علاوه بر قابلیت سورت بر اساس ظاهر آن یعنی رنگ و شکل، قابلیت جداسازی بر اساس میزان شیرینی محصول و هر نوع خرابی و پوسیدگی داخلی محصول (اعم از له شدگی، یخ زدگی یا کرم خوردگی) را نیز دارد.

 عملکرد دستگاه سورتر میوه را در این ویدیو ملاحظه می‌فرمایید:

 

 

 

خرید سورتر میوه:

 

برای استفاده طولانی مدت از یک دستگاه سورتر، کیفیت تولید آن بسیار مهم است. در حال حاضر بهترین برند موجود در بازار برای سورتر میوه، برند Reemoon می باشد که مدرن، با کیفیت و هوشمند می باشد. نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت ریمون در ایران را شرکت پندتک در اختیار دارد.

نگران قیمت دستگاه سورتینگ میوه نباشید! شرکت پندتک به فکر تولید ایرانی و همدلی با کارآفرینان ایرانی است. این شرکت سورتر میوه را با آفرهای ویژه و تسهیلات صفر درصد در اختیار مشتریان قرار می دهد. برای خرید سورتر میوه و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید با واحد پشتیبانی پندتک در ارتباط باشید.

هر ساعتی از شبانه روز مشتاق پاسخگویی به تماسهای شما هستیم!

۰۲۱-۷۴۴۶۱۴۰3 ☎️

۰۹۹۱۲۷۰۶۵۶۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *